Milan Fashion Week , Móda Ženy, 19. – 25. február 2019, trendy pre sezónu jeseň / zima 2019 -20

Uplynula ďalšia sezóna štvorice svetových módnych týždňov, New York, Londýn, Miláno a Paríž fashion week, ktoré priniesli nádielku nových trendov pre sezónu jeseň/zima 2019 – 20 a tak sa pozrime na jeden z nich. 

Posledná sezóna Milan Fashion Weeku,  Móda Ženy, február 2019, kde predvádzali najnovšie kolekcie svetoví dizajnéri, bola doposiaľ  najväčšia. Tvorilo ju 179 nových kolekcií predvedených počas prehliadok v nabitom harmonograme módneho týždňa. Milan Fashion Week sa stal aj viac medzinárodný a to najmä vďaka Fashion Hub a Camera Nazionale della Moda Italiana.  Je známy tým, že si udržiava  scénu módneho diania doma. Predvádzajú prevažne talianski dizajnéri a tie najväčšie značky v tradičných priestoroch a spoločne tak vytvárajú tzv. milánsku módnu scénu v  rodinných pomeroch.

Vo všeobecnosti možno povedať, že Milan Fashion Week priniesol luxusné materiály, zdobenia a živé farby. Kolekcie dizajnérov boli rozmanité  a tradične neprekvapujúce bizarné kúsky a šialenosti predviedli známe mená.   O najexpresívnejších prehliadkach z prehliadkových mól sa dočítate v predchdádzajúcom článku , sledujte tiež facebook stránku blogu s názvom Mya Mirell Fashionista a instagram mya_mirell. 

TRENDY  Z PREHLIADKOVÝCH MÓL MILAN FASHION WEEKU

Ako vždy sa však našli prvky a motívy, siluety, detaily,  ktoré mali návrhári spoločné nehľadiac na to, ako veľmi sú v dizajnoch rozdielni. Trendy, ktoré priniesol Milan Fashion Week pre sezónu jeseň / zima 2019 – 20 sú:  

KÁRO

Károvaný vzor  sa využíval často a vlastne nikdy z módy neodišiel, avšak tentokrát dizajnéri vyskúšali jeho univerzálnosť vo všetkom.  Videli sme priesvitné kárované vzory na modeloch EMPORIO ARMANI,

Dekonštruktivistické káro na šatách od MARNI,

A mixované potlačené kárované kabáty od  značky ALEXANDRA MOURA, 

Ultra glam značka VERSACE priniesla nový trend – SEXI NA TELO UPNUTÉ ZVIAZANÉ KOMPLETY :

do popredia počas februárového Milan Fashion Weeku sa dostala ESTETIKA MATRIXU:

Ikonický čierny kožený look z Matrixu, ktorý začínal sláviť návrat minulý rok počas Milan Fashion Weeku v prehliadkach kolekcií pre sezónu jeseň 2019 , teraz zosilnel. Mohli sme to vidieť v značkách Alberta Ferretti: 

a Bottega Veneta.  Masívne bojové čižmy k bojovému looku ešte dopomohli.

DRAMATICKÉ VÝSTRIHY

Zatiaľ čo dizajnéri z New Yorku predviedli túto sezónu zvlnené goliere, ich taliansky náprotivok zvolil mašlový golier a prehnané mašlové detaily. V romantickom podaní to predviedla značka MSGM a mašle sa objavili aj na sukňiach a v detailoch :

a v rozmarnom prevedení značka FENDI. V tomto podaní značky Fendi boli goliere predstavené úplne netradične a s jasne citeľným rukopisom zosnulého návrhára KARLA LAGERFELDA na vysokých golieroch.

taktiež voľne padavé mašlové opasky na šatách.

Značka Vivetta pokračovala v mašlových romantických golieroch.

Prada vo svojej vojenskej kolekcii s robustnými čižmami prekvapivo prestriedala modely so sexi dramatickými výstrihmi.

Prada RTW Fall 2019

Značka Gucci prestriedala hrozivo vyzerajúce ostne na modeloch v oblasti krku s jemnejším riešením goliera. 

O ostatných trendoch sa dočítate v nasledujúcom článku v druhej časti. 

Share: