Moschino, Milan Fashion Week – Móda Ženy, 18. – 24. september 2018, kolekcia jar/leto 2019, 20.september 2018

MOSCHINO

Svet Moschino od čias Jemery Scotta nepozná kategóriu komerčný tovar.  V jeho tvorbe dominujú kreácie z kartónov, plastov, metalické výtvory, kedy sme mohli vidieť na hlavách modeliek svietniky,  koleso od bicykla, recyklovaný vrchnák od kontajnera – povestná prehliadka kolekcie jeseň/zima 2017.   Najnovšiu kolekciu pre jar/leto 2019 predstavil módny návrhár Jeremmy Scot  opäť v hravom zábavnom duchu. Na mólo vyslal celý ateliér modeliek so šatami s nožnicami, krajčírskymi metrami a látkami zakomponovanými v ich dizajne. Opäť  hravo a zvesela popustil uzdu svojej fantázii, ktorej sa zdá,  má neúrekom. Milan Fashion Week zažil skutočnú módnu show, zábavnú prehliadku pútavého charakteru tak príznačnú pre Jeremy Scotta, ktorú si môžete pozieť na videu v hd kvalite tu:  https://www.youtube.com/watch?v=vTOTKp1QA04&t=499s

 Modelky vyzerali ako  

figuríny vyšrafované ceruzkou, nedbalo počmárané fixkou, kolekcia obsahovala záplavu pastelových farieb a vtipných modelov. Prevažovala ružová, žltá, nebeská modrá s fuchsiovými, fialovými a červenými bodkami. Farebná škála obsahovala aj niektoré modely v bielej, čiernej a béžovej. Doplnkami boli kabelky do ruky alebo cez rameno nesúce grafickú tému, ktorá dominovala celej kolekcii a taška cez rameno s obľúbeným motívom medvedíka. 

Modelka Bella Hadid predviedla sexi korzetový transparentný overal s grafickou štruktúrou. 

V kolekci Moschino pre sezónu jar/leto 2019 bolo cítiť závan detskej hravosti, farebnej infantility a najmä kretívneho ducha. Nechýbali vtipné pokrývky hlavy dokonale ladiace s celkovým outfitom a mólo zaplavil prílev radosti. 

Modely boli tentokrát akoby nedbalo postriekané na papieri, pokreslené, počmárané šaty s pančuškami, grafika prechádzala dokonca až na topánky,  kultúra pop a limitované edície.

Módne výstrelky najnovšej kolekcie Moschino  pre jar/leto 2019 tvorili tentokrát vtipné klobúčiky na hlavách modeliek, ktoré práve vyšli z ateliéru v tvare krajčírskych náprstkov, ihelničky, kusy látok akoby nedokončených na šatách a obrovský krajčírsky  meter vinúci sa ako šál a závoj na celotelovom overali s kuklou. 

Nožnice sa stali maxi dekorom dlhých čiernych šiat. 

Na móle sa striedali vtipné návrhárske kreácie a znamenitý záver predviedla modelka Bella Hadid, ktorá sa zjavila  v bielych balónových svadobných minišatách s dlhou 3D vlečkou doprevádzanou húfom poletujúcich farebných motýľov. Tú jej pomáhalo niesť pár pomocníkov.  Veľmi efektná bodka za vydarenou módnou show a potlesk pre Jeremmy Scota. 

Share: