Pletené čiapky nemusia vyzerať ako tradičný doplnok, výbava k zimnému oblečeniu tak, ako ich bežne poznáme. Ak chcete trochu zaexperimentovať s výsledným vzhľadom, tzv. lookom, s týmto zaujímavým pleteným retro kúskom z Francúzska s kamienkami a aplikovanou mašľou,  sa môžte razom zmeniť na štýlovú dobovú dámu z rokov tridsiatych. 

The winter knitted caps do not need to look like traditional winter accessories as we know. If you have a fancy for something different, to look in different way, you can try to experiment. 

Zvolila som k nej rovnako farebne ladený šál, mäkučký pulóver púdrovoružovej farby s vyčnievajúcimi chĺpkami ako pichľavý zamrznutý sneh, krémové nohavice, biele rukavice, všetko v jemných pastelových farbách s kamienkami či pretkávané zlatistými nitkami. Potom už len vhodný make-up, ružová zimná bunda a premena na retro DIVU bola razom na svete.

I decided to create a retro look with this special piece of knitted cap. 

This knitted cap cames from France, it´s embroidered  with the ribbon and glitters and you can easily become retro DIVA. You need just to wear fine powder rose sweater for example, white top, whitegold gloves, retro pink scarf, cream trousers and finaly pink winter jacket. Everything is in harmony pastel tints and finaly,  I just wear the proper make-up and the retro DIVA was born.

Príklad štýlu retro čiapky z rokov tridsiatych

Katharine Hepburn v roku 1935, portrét zachytený Ernestom Bachrachom

Katharine Hepburn in a 1935 portrait by Ernest Bachrach, source: wehadfacesthen.tumblr.com


Share: