NEZABUDNUTEĽNÉ MOMENTY MILAN FASHION WEEKU ( 20. – 26. február 2018 ) –  drony a zvieratká na móle, klonované hlavy pod pazuchami, mimozemská tematika 

Video módnej show dlhá verzia na mojom youtube kanáli mya mirell tu: https://www.youtube.com/watch?v=0kV00gkZxWA&feature=youtu.be

Street style video si môžete pozrieť  tu: https://www.youtube.com/watch?v=ICxG5FPYFXE

Modelky, ktoré predvádzali na show naživo v uliciach tu: https://www.youtube.com/watch?v=Qxyof6IR_8k

Nadšených ázijských fanúšikov, ktorí takmer zmietli prítomných talianskych policajtov pri čakaní na svoje hviezdy tu: https://www.youtube.com/watch?v=48PVwUZdTu0&t=11s

Samotnú módnu show v nákupnom centre La Rinascente si môžete pozrieť na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionista v kratšej aj dlhšej verzii. Rovnako tam nájdete aj ostatné zaujímavé videá z Milan Fashion Weekov. 

Keď sa povie Miláno, nám ženám sa vybavia preslávené luxusné  značky, obchody a ulice  nimi posiate,  Via Montenapoleone – jedna z medzinárodne najznámejších nákupných ulíc luxusu a  podniky, ktoré nesú mená slávnych návrhárov. Miláno, „mekka“ módy – sen každej ženy.  Štýlové milánske paničky, upravené a nahodené podľa poslednej módy, ktoré asi každý deň sedia u kaderníka s vždy upravenou frizúrou, jednoducho „opojenie módou“. Nejedna z nás sa už vidí na kávičke po náročnom nákupnom maratóne v nejakom prepychovom podniku.

Práve Miláno je domovom svetovo najmilovanejších a najobľúbenejších týždňov módy. Dvakrát do roka,   vo februári a v septembri,  sa tu koná módne divadlo zvučných módnych domov a módnych dizajnérov. Dostať sa na Milánsky týždeň módy je snom každej módnej expertky, fashionistu, milovníkov a priaznivcov módy. Je to najprestížnejšia udalosť a ukážka toho najlepšieho, čo Miláno a módny svet ponúka. A ja Vám ponúkam zaujímavé momenty, ktoré sa opäť udiali aj tento rok.

Preslávený Milan Fashion Week sa vo februári opäť nezaobišiel bez šokujúcich momentov, o ktoré sa postarali  z radov návrhárov najvplyvnejší lídri na trhu, značky Gucci a Dolce and Gabbana a to v podobe techniky a mimozemskej tematiky na prehliadkových mólach. Návrhári upustili uzdu svojej fantázii a divákom predviedli neskutočné módne divadlo, ktoré samozrejme panovalo aj v uliciach. Prehliadka značky Gucci prebiehala akoby na operačnej sále v mimo planetárnom surrealistickom priestore  s klonovanými hlavami, ktoré niesli modelky namiesto kabeliek, s reptiliánmi, príšerami a aktívnym tretím okom.  Značka Moschino natretla svoje modelky na modro a zeleno čo opäť pripomínalo mimozemskú tematiku, aj keď ústrednou témou boli 60. roky a Jackie Kennedy look.  O týchto prehliadkach sa dočítate konkrétnejšie v ďalších článkoch. 

 

DOLCE and GABBANA  – technický pokrok na prehliadkových mólach

Pozrime sa na návrhárske duo, značku Dolce and Gabbana a ulice plné fanúšikov, ktorí miestami takmer udupali prítomných policajtov. 

Značka Dolce and Gabbana otvorila brány módneho neba unikátnym a  šokujúcim spôsobom. Prehliadka začala úplne netradične a prítomných divákov ohromila. Načasovanie vyšlo s miernym oneskorením, čo nebýva nezvyčajné, avšak tu sa čakalo na vypnutie všetkých wifi sietí. Dôvod bol hneď za dverami, ktoré evokovali božskú bránu a kostolné spevy vítali prítomných hostí. Ako zaznel zvon, dvere sa otvorili a do priestoru „sa vzniesli kabelky“. Bol to zaujímavý okamih, ktorý reprezentuje túto dobu, dobu technického pokroku a napredovania. Celú módnu prehliadku si môžete pozrieť na tomto linku: http://www.dolcegabbana.com/woman/fashion-show/fall-winter-2018-19/

Dolce and Gabbana – Milan Fashion Week, jeseň/zima 2018/19, 25. február 2018 zdroj: dolce and gabbana

Fantastická myšlienka, s ktorou prišla značka Dolce and Gabbana, no už sa len natíska otázka: „Nenahradia roboty časom aj samotné modelky?“  Na minuloročnej prehliadke návrhárske duo obsadilo do rolí modelov a modeliek bežných ľudí –  influencerov, bloggerov, ľudí zo sveta (čítaj v článku Dolce and Gabbana, Milan Fashion Week – 26. február 2017), no tentokrát šokovalo viac. Našťastie po úvodnej časti prehliadky v podobe techniky sa opäť vrátili k svojím krásnym modelkám, ktoré predviedli očarujúce modely pre sezónu jeseň/zima 2018/19. 

Dolce and Gabbana – Milan Fashion Week, jeseň/zima 2018/19, 25. február 2018 zdroj: dolce and gabbana

Dolce and Gabbana – Milan Fashion Week, jeseň/zima 2018/19, 25. február 2018 zdroj: dolce and gabbana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dolce and Gabbana – Milan Fashion Week, jeseň/zima 2018/19, 25. február 2018 zdroj: dolce and gabbana

Dolce and Gabbana – Milan Fashion Week, jeseň/zima 2018/19, 25. február 2018 zdroj: dolce and gabbana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STREET STYLE  – situácia v uliciach a pouličné outfity

Módnej show sa zúčastnilo niekoľko zahraničných celebrít, o čom upozorňoval hlasným skandovaním vonku stojaci dav s transparentami. Predovšetkým ázijské publikum s nadšením očakávalo svoje obľúbené hviezdy,  spevákov. Video búrlivej atmosféry z ulíc, ktorá panovala pred a po skončení módnej show Dolce and Gabbana, ktorú takmer nezvládli talianski policajti, (ak by sa dav,  čo len viac rozvášnil), si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista. O vtipné momenty nebola núdza, panovat typický taliansky chaos. 

Príchod troch očakávaných celebrít medzi nadšených skandujúcich fanúšikov spôsobil na ulici Viale Piave v Miláne davové šialenstvo. Rozvášnený dav s mobilmi a transparentami bežal s cieľom zachytiť čo najlepší moment a takmer zmiatol so sebou aj prítomných policajtov. Vtipné video nájdete na instagrame: mya_mirell a facebook stránke Mya Mirell Fashionista. 

La RINASCENTE, PIAZZA DUOMO – druhá časť prehliadky  

Módny maratón, čo možno nevedel každý,  pod taktovkou tejto značky však pokračoval ďalej v známom nákupnom milánskom centre La Rinascente prehliadkou otvorenou pre verejnosť. Modelky predviedli po jednotlivých podlažiach voziac sa na eskalátoroch veľa prekrásnych ženských modelov,  typicky Dolce and Gabbana štýlovo ladených – inšpirácia kostolmi –  bohaté zdobenie, šaty s bohatými sukňami, korunky na hlavách, pompézne prepychové róby, zlato, kamienky, korunky.

Video si môžete pozrieť na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionista tu: 

Ostatné videá sú na youtube kanáli mya mirell. Väčšina momentov z Milan Fashion Weeku je sharovaná na instagrame mya_mirell. 

  

Na záver módnej show vyšli medzi publikum aj samotní návrhári Domenico Dolce a Stefano Gabbana, voziac sa na escalátoroch po jednotlivých podlažiach. Za asistencie ochranky odišli najspodnejším podlažím mávajúc a radostne zdraviac nadšené publikum. Samotná hudba aj celá show, prekrásne modelky a predvedená kolekcia boli bravúrne zvládnutým predstavením, za ktoré si návrhári zaslúžia potlesk, rovnako ako aj  za svoj pozitívny otvorený prístup k množstvu fanúšikov tejto slávnej značky. Dynamická show roztancovala v závere aj samotné predavačky.

 

Návrhári Domenico Dolce a Stefano Gabbana nadšene zdravia divákov v nákupnom centre La Rinascente.

Modelky predvádzali modely po jednotlivých podlažiach voziac sa na eskalátoroch. 

 

Agentúra Reuters natáčala svoju módnu reportáž vonku pred prehliadkou. Novinárka sa vyjadrila, že najnositelnejšia kolekcia celého týždňa bola od značky Fendi, čo som si dovolila ju doplniť, že rozhodne aj od značky Laura Biagiotti, z ktorej som v ten moment práve prišla. Video sleduj na facebook stránke Mya Mirell Fashionista.

Simone Marchetti – známy módny kritik, talianska módna ikona a fashion editor z denníka La Repubblica v šedom kostýme odchádza z prehliadky. 

 

MODELKY – street style 

Ako to už býva na tomto týždni módy zvykom, fotografi poľujú na modelky priamo v uliciach. 

Vymrznutá som si svoje fotografie a videá odpracovala aj ja. Počasie nám vo februári vôbec neprialo a bolo až pod nulou a miestami snežilo, čo mojím jarno/letným outfitom prichystaným na prehliadky a fotenia vôbec nehralo do karát. Mrzol mi úsmev na perách doslova celý týždeň. 

 

Modelky z prehliadky Dolce and Gabbana, na ktoré po skončení show poľovali novinári a fotografi. Video fotenie modeliek si budete môcť pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista.

Zlatý peniažkový plášť zaujal z outitov z ulíc Milána na prehliadke značky Dolce and Gabbana azda najviac. Video si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista. 

 

Mya Mirell

Facebook blog:        https://www.facebook.com/mirellfashionista/

Fashion blog:           www.myamirell.eu

Instagram:                 mya_mirell

 

 

Share: